Myslíte si, že ta pravá a nejkvalitnější whisky je jedině a pouze skotská nebo irská? Ale kdeže, jste na omylu! Představujeme vám ryze českou značku single malt whisky z destilerie TREBITSCH old town distillery, která si ve své kvalitě a chuti nezadá ani s těmi tradičními světovými značkami. TREBITSCH Czech Single Malt Whisky® vytváří vlastní cestu v osobité chuti. Jedná se o mimořádnou jednosladovou whisky vyrobenou z vybraných lokálních surovin. Podstatou jedinečné chuti je světoznámý moravský slad mírně nakouřený rašelinou z Čech. Dále je to pramenitá voda prvotřídní kvality pocházející z regionálního pramene, jenž má parametry kojenecké vody. V chuti lahodné whisky se také odráží silně vypálené dubové sudy vlastní výroby. Samozřejmostí u této české whisky je absence různých umělých sladidel, barviv a konzervačních látek.

Whisky s povahou a osobností

Jedinečnost TREBITSCH Czech Single Malt Whisky stojí na dvou dominantních pilířích, jak to u kvalitního pití bývá. Nejprve při jejím popíjení přijdete do kontaktu s vůní. Vůně této whisky nese vyvážené tóny vanilky, karamelu a ovoce s nádechem nových dubových sudů, ve kterých na Vysočině zrála. Při ochutnání vás mile překvapí jemná a vyvážená sladší chuť, ve které se odráží charakter kvalitního moravského sladu, české rašeliny a panenských dubových sudů. Stejně jako ve vůni můžete i v její chuti najít tóny vanilky, karamelu a ovoce. Krémový dojem z konzumace je přirovnáván k prémiovým dezertům.

Tento zlatavý mok jedinečné chuti a vůně je spoután do stylových lahví, které jsou ručně stáčeny a uzavírány. K jednotlivým lahvím je přistupováno individuálně, jako by se opravdu jednalo o osobnost.

Příběh pravé české whisky z Vysočiny

Ptáte se koho napadlo vyrábět v Třebíči whisky? Jak to tak u dobrých nápadů bývá, bylo to v chytré hlavě Tomáše Dyntara. současného distillery mastera. Na začátku stál pouze plán otevřít whisky bar v historickém centru Třebíče. Pak přišla otázka „Proč bych si měl whisky nechat dovážet? Poctivá česká whisky z Vysočiny by byla unikát.“ Slovo dalo slovo, zrodil se skutek a tým destilerie se rázem rozrostl o nové mistry řemesel a schopné manažery, kteří se nebojí nových výzev. V roce 2014 tak oficiálně vzniká značka TREBITSCH old town distillery. A jejich produkce je více než zdařilá, alespoň o tom svědčí výsledné dílo a obrovský zájem o tuto whisky mezi tuzemskými, ale i zahraničními znalci.

Úspěch se dostavil záhy

Poctivá řemeslná práce, tradiční způsob výroby a vůle nedělat ústupky brzy začaly sklízet své ovoce. V současné době by se dalo s čistým svědomím konstatovat, že si whisky našla svou stálou klientelu a řadu příznivců. Dokonce se za tak krátkou dobu své existence pyšní několika úspěchy.

1. Certifikát košer kvality

Židovská obec v roce 2018 whisky odměnila mezinárodním certifikátem, který potvrzuje, že je vyráběna v košer kvalitě. Rozhodně se jedná o první českou whisky, která se tímto certifikátem může pyšnit.

2. Ocenění v Birminghamu

V roce 2017 byla tato whisky vyhlášená za nejlepší mladý vzorek, a to na prestižní degustaci whisky v Michelinské restauraci Edmunds Bistro de Luxe v anglickém městě Birmingham.

3. Ochranné známky

Úřad průmyslového vlastnictví destilerii vydal ochranné známky na slovní spojení ČESKÁ WHISKY a CZECH SINGLE MALT WHISKY. Pravá česká whisky je jen jedna, a to whisky TREBITSCH.

Hned při výrobě první várky výrobci zaznamenali jenom pozitivní reakce a nevídaný zájem. Whisky je téměř stále vyprodaná. Nyní se už whisky pije i v USA, Japonsku, Jižní Korei, Číně, v balkánských zemích a dalších místech po celém světě.

Jak vidno ani v tomto případě tomu není jinak – za úspěchem vždy stojí dobrý nápad, tvrdá a poctivá práce a sehraný tým. Zdá se, že TREBITSCH Czech Single Malt Whisky čekají světlé zítřky a má velký potenciál se protlačit ve světové konkurenci renomovaných výrobců.

První česká whisky světového významu
Sdílejte článek na sociálních sítích:


Komentáře