Dobrá vína, dobré jídlo a spousta služeb se ve sklepích u Kyjova vzácně sešly s lidským přístupem a snesitelnými cenami.

Hlavní výhody

 • Rodinná atmosféra
 • Kvalitní víno
 • Široké spektrum služeb
 • Dobré ceny

Sklepy

Zrekonstruovaný historický Areál pod sklepy nabízí zázemí, které bez přehánění vyhoví všem požadavkům. Jak už název napovídá, v areálu najdete hned několik sklípků. Nejmenší je kvelbený sklep s barem. Má kapacitu 15 osob a je proto ideální pro menší oslavy nebo hostiny a významné obchodní schůzky.

Větší vinné sklepy byly původně jedním sklepem s lisovnou. Teď je z nich menší prostor pro 45 lidí a hlavní sklepní místnost pro 80 návštěvníků. Vleze se sem i větší firemní nebo společenská akce. Zajímavé je, že i v tak velkém prostoru má sklepení pořád atmosféru poctivého domácího sklípku.

V letních měsících funguje před sklípkem také terasa pro dalších 100 lidí.

Celková kapacita: 130 osob

Prostředí

Vinné sklepy i vinohrady najdete 3 km od Kyjova v obci Kostelec. Jedná se o chráněnou krajinnou oblast Stráně. Vinařství zde vlastní 2 hektary vinic poblíž Areálu. V okolí areálu najdete také rybník a amfiteátr pro 3000 návštěvníků.

Dominantou areálu, kterou při příchodu nemůže nikdo minout, je prastarý lis na víno z roku 1796.

Okolí

Pokud budete chtít vyrazit na výlet po okolí, určitě navštivte sklářské město Kyjov. Hlavně přes léto to tady žije. Mezinárodního hudebního festivalu Concentus Moraviae se účastní největší evropské hvězdy klasické hudby. Největší akcí v regionu je folklorní festival Slovácký rok. Zajímavá je i historie města.

Z ruchu třináctitisícového Kyjova můžete utéct do Českého Švýcarska. Cyklostezky vás přímo z Areálu dovedou na hrad Buchlov nebo zámky Buchlovice a Milotice.

Vína

Víno si vyrábí vinaři přímo v Areálu pod sklepy. Hrozny pochází z dvou hektarů vlastních vinic. Jsou to špičková vína, která slouží hlavně pro kvalitní gastronomické zážitky.

Mezi pěstované odrůdy patří

 • Chardonnay,
 • Sauvignon,
 • Rulandské šedé i bílé,
 • Tramín červený,
 • Ryzlink rýnský,
 • Modrý Portugal a
 • Merlot.

 Vína můžete ochutnat na řízené degustaci vín, které se pořádají přímo ve sklepích areálu.

Služby

Doplňkové služby v Areálu pod sklepy jsou jednou z největších předností celého vinařství. V areálu najdete kromě sklípků prostornou terasu s grilem a udírnou. Špičková kuchyně a příjemné ubytování jsou pro místní naprosté samozřejmosti. Na firemní akci, oslavu nebo degustaci vína vám přijde zahrát poctivá živá muzika. V té nesmí chybět cimbál, harmonika a housle.

Mezi další doplňkové služby patří Traktorshow, Painball nebo terénní čtyřkolky. Můžete si zkusit vylisovat vlastní víno nebo přejít přes úzkou lávku nad rybníkem. K zapůjčení mají skákací boty, střelnici, lukostřelbu, terénní buginy a laser game. Opravdu zábava pro celou rodinu na celý týden.

Ubytování

V takovém areálů nemůže chybět kvalitní pension. 16 pokojů je vybaveno vlastními WC a sprchou. Penzion je moderně zařízen, a proto se zde nemusíte obávat ani chladnějších večerů.

Kapacita pensionu: 36 lůžek

Lidé

Pravidelní i náhodní návštěvníci Areálu pod sklepy se shodují, že má toto místo i přes svou velikost a širokou nabídku služeb stále domácí atmosféru. Zdejší vinaři se snaží vytvořit pro hosty přátelské prostředí. Dá se s nimi normálně mluvit i přes jejich profesionální přístup. Koho nepřesvědčí celoroční dobrá atmosféra, toho přesvědčí poměrně nízké ceny.

Jídlo

Vlastní kuchyň snad ani nemůže chybět. V nabídce najdete běžné minutky i domácí jídla ze zdejšího kraje. Na venkovní terase je možné připravit uzená a grilovaná jídla a to samostatně nebo v rámci rautů. Pochutnáte si i na slováckých koláčích nebo domácím štrúdlů. Ke specialitám areálu patří čerstvá selata, ryby, kachny, kuřata a šunkové sýry.

Shrnutí

Vinařský areál Pod sklepy nabízí skutečně prvotřídní služby pro milovníky vín, ale i pro kohokoliv jiného. Osobní přístup k návštěvníkům, kraji i vínu je cítit na každém kroku. Na tomto místě si musí každý najít to své, i kdyby nebyl milovníkem vín.

Areál Pod sklepy
Sdílejte článek na sociálních sítích:


Komentáře