CHAMPAGNE BOLLINGER James Bond Limited Edition 2011 – recenze

Pokud se zamýšlíte, jakým způsobem třeba právě teď zhodnotit peníze, a zrovna nevynikáte v kryptoměnové politice či nedávno adorovaných akciích černého zlata, máme pro vás tip na zajímavou investiční příležitost. A nemusí jít nutně jen investici finanční, vždyť limitovaná edice šampaňského Bollinger Millésime 2011 se honosí několika „Nej“, opravdu s velkým „N“.

Rok 2011 jehož dataci tato speciální edice nese, byl v blízké, francouzské historii jeden z těch velmi vydařených a počasí vinné révě doslova přálo a na francouzských vinicích se podařilo co se podařit mohlo. Ovšem jenom se zdařilým počasím se značka Champagne Bollinger nespokojila a jako vždy se zaměřila na něco unikátního, co její status mezi špičkovými, šumivými víny utvrzuje. Vůbec poprvé se tedy do této speciální edice využili hrozny jenom jedné odrůdy Pinot Noir ze starodávné vinice Aÿ, s klasifikací Grand Cru, jejíž zrod sahá až do roku 1829. Běžně se v šampaňských značky Bollinger využívají dvě až tři odrůdy z vinic vysoké kvality Grand Cru a Premier Cru.

Tím však završení výčtu vyznamenání tohoto obdivuhodného cuvée z roku 2011 zdaleka nekončí. Svá další nej si podávají dva vele-důležité milníky, která společnost do lahve a sběratelského balení vtiskla. Není tajemstvím, téměř neodlučitelné spojení se značkou 007 tedy filmovým Jamesem Bondem, a tak je tato edice oslavou historického partnerství mezi společnostmi Bollinger a Bond. Bollinger je exkluzivním partnerem šampaňského značky agenta 007 od roku 1979, takže rok 2019 je rokem 40. výročí jejich spolupráce. Za druhé oslavuje uvedení nadcházejícího filmu Není čas zemřít, jehož premiéra byla kvůli covidové pandemii o rok odložena, a který bude v pořadí 25. filmem v sérii a 15. bondovkou společnosti Bollinger od začátku partnerství.

A třešničkou na celém tomto příběhu se již může zdát to, že Bollinger je od roku 2012 držitelem certifikátu Vysoké enviromentální hodnoty, tedy udržitelného farmářství a zemědělství, jehož držitelem je Bollinger jako jeden z prvních ve své oblasti.

Odrůdy hroznů: 100% Rulandské modré

Dávkování: 4 g/l

Obsah alkoholu: 12 %.

Kvašení: Alkoholické a jablečno-mléčné kvašení probíhá výhradně v malých starých dubových sudech (průměrně 20 let starých), které jsou uchovávány v bednárně společnosti Bollinger.

Zrání: Ve sklepě po dobu více než dvakrát delší, než je požadováno pro danou apelaci. Druhé kvašení probíhá více než 7 let na kvasničných kalech v lahvích s přírodními zátkami. Rýžování a stáčení se provádí výhradně ručně.

CHAMPAGNE BOLLINGER James Bond Limited Edition 2011 – recenze
Sdílejte článek na sociálních sítích:


Komentáře