Výrobce rumu Plantation opět láká své budoucí i současné zákazníky na zážitek lahodící jak oku tak chuti. Postačí mu k tomu jednoduchá chemie exklusivního, dlouze zrajícího rumu a nádherně vydařeného, grafického zpracování.

Ovšem sběratel by namítl, že se jedná i o doplňující díl ceněné sbírky, kterou v současné chvíli tvoří již šest rumových „kompozic“ napříč zeměmi, které se výrobě rumu věnují odjakživa, a jejichž rozdílné, klimatické podmínky a ingredience vykouzlí v chuti výbušný profil, na který jen tak nezapomenete. Jejich velice úspěšná ptačí kolekce se tedy rozrůstá o další velmi zdařilý, grafický kousek s motivem Kakadu Bílého, jehož nejběžnější domovinou je právě Austrálie.


Austrálie vyrábí eau-de-vie (lit. vodu života) z cukrové třtiny téměř 150 let a právem si vydobyla své místo na mapě světového rumu. Plantation Australia 2007, destilovaný v kotlíkových destilačních přístrojích, vděčí za svou aromatickou komplexnost zvláštním kvasinkám použitým při kvašení. Pálenka nejprve 12 dní kvasí s kvasinkami Schizosaccharomyces pombe, které jsou ve světě rumu velmi vzácné. Poté následuje třídenní kvašení s kvasinkami Saccharomyces cerevisiae. Následně zrál 13 let v sudech po bourbonu ve sklepích Beenleigh Artisan Distillery.

Alexandrem Gabrielem vybraných 21 sudů pak putovalo po moři do Javrezacu ve francouzském regionu Charente, kde rum zrál další rok v sudech z francouzského dubu Maison Ferrand. Tato technika dvojího zrání podtrhuje v typickém stylu Plantation velmi výraznou a komplexní přitažlivost tohoto 14 let starého australského rumu.

Jeho asertivní osobnost dokonale odráží bohatství australského terroir a savoir-faire výrobců v Beenleigh Artisan Distillery. byl poté podroben dalšímu ročnímu zrání v Javrezacu ve francouzském regionu Charente ve 400litrových sudech z francouzského dubu Maison Ferrand.

Sami jste jistě usoudili, že se tomuto počinu ve sbírce „Ptáci ráje“, jak ji společnost komplexně pojmenovala, nabídl dostatek času i úsilí pro nezapomenutelný zážitek, který čeká nejen na opravdové znalce, ale bohatě potěší jako výjimečný dárek pro někoho na kom vám opravdu záleží.

Ovšem nutno podotknout, že tyto limitované edice, jsou z jádra věci celosvětově vyráběny pouze v malém množství cca 20 – 30 sudech, a tak se na českém trhu objeví velmi malé množství lahví, které budou brzy pryč. Máte zájem alespoň jeden kousek vlastnit? Pošlete si poptávku, nebo si nastavte hlídání naskladnění. Rumy Plantation naleznete ZDE.

Celkově si z této sbírky můžete vybrat už z těchto rumů Plantation Fiji, Jamajka, Peru, Barbados, Trinidad, a Australia. Ceny začínají na 2 tis. Kč za dárkové balení.

Pokud toužíte ochutnat tento výjimečný rum, ale nechcete utrácet za dražší, limitované edice, vyzkoušejte např. tento set rumů  , nebo výborný Plantation Fiji.

Plantation Australia 2007

Vůně: peckoviny jako broskev, meruňka s tóny čerstvé vanilky, kokosu, rozinek a květinových tónů kosatce a šeříku.

Chuť: Vařené ovoce, citrusy s jemnými tóny kakaa.

Závěr: Exotické ovoce s tóny vanilky a nádechem dřeva.

Exotické ovoce je velmi svěží, v závěru se objevuje vanilkové jablko, tvrdý karamel, pikantní hnědý cukr a zázvor.

limitovaná edice: Plantation Rum Australia 2007
Sdílejte článek na sociálních sítích:


Komentáře