Nejoblíbenější vína roku 2022

Zajímá vás jaká vína vám v roce 2022 nejvíce chutnali? Tady je jejich seznam seřazený od těch nejžádanějších.

#1. Masso Antico – Primitivo Salento Appassito IGT 2020

(polosuché červené víno)

Hluboká granátově červená barva s cihlovým okrajem a velmi dobrou viskozitou. Vůně je plná, intenzivní s tóny červeného bobulového ovoce a vanilky. V chuti extraktivní, divoké, s tóny kvalitní čokolády a s nasládlými taniny. Dlouhý závěr.

#2. Prosecco Frizzante DOC Tallero Treviso

(Prosecco, šumivé víno)

Chutné, ovocité a svěží Prosecco vyšší třídy vypěstované na vinicích v oblasti Treviso, severně od Benátek. Má zlatavou barvu s jasně slámovými odlesky. Ve vůni silná ovocitost, akácie a květinové tóny.

#3. Spumante Scavi & Ray, nealko

(nalkoholické šumivé víno)

Nealko šumivé víno vyrobenou metodou dealkoholizace. (4,8g na 100ml cukru). Jemná ovocná vůně, v chuti poznáme tony hrušky, citrusů a vanilky. 

#4. Carl Jung Mousseux SEKT, nealko

(nalkoholické šumivé víno)

Carl Jung nealko Mousseux je příjemné, osvěžující šumivé víno pro každodenní příležitost – velice univerzální pití, které ocení sportovci, lidé na redukčních dietách, nastávající maminky či ti, kdo se ať už v létě nebo zimě rádi chutně osvěží.

#5. Brilla ROSÉ Prosecco Spumante DOC

(Prosecco, růžové šumivé víno)

Prosecco květinové chuti s ovocnými tóny broskví a zelených jablek a druhotnými tóny achátu a šeříku.

#6. Veltlínské zelené, 2020, VOC, suché, Lahofer

(bílé suché víno)

Charakteristická kořenitá vůně s mandlovo-ovocnými tóny a nádechem bílého pepře je pro Veltínské zelené typická. Víno je také obohaceno zlatavě zelenkavou barvou lipového květu. Víno je také doplněno šťavnatou kyselinkou a dlouhou perzistencí.

#7. Degustační balíček Riesling time

(bílá suchá vína)

Degustační balíček Rizlinků.

#8. Carl Jung Chardonnay, nealko

(bílé nealkoholické víno)

Carl Jung Chardonnay je novinka z řady dealkoholizovaných vín výrobce Carl Jung. Jemný ovocně-minerální buket se přemění do plné chuti s nádechem zralejších tropických plodů. Nepatrna sladkost a svěží kyselinka na konci s delším závěrem.

#9. Bon Voyage – Sauvignon Blanc, nealko

(bílé nealkoholické víno)

Odalkoholizované ,bílé víno, odrůdy Sauvignon Blanc. Jasná, velmi světle žlutá barva se slabými zelenými odlesky. Velmi výrazná vůně s tóny bílých květů, ananasu, tropického ovoce a minerálních tónů. Kulatá a příjemná, jemná dobře vyvážená chuť  s tóny citronu a grapefruitu.

#10. Pálava, sladké, Krist

(bílé sladké víno)

Barva vína je slámově žlutá, svítivá. Vůně je velmi harmonická výrazná. Najdeme v ní přezrálé tropické ovoce a v pozadí květinové tóny. Chuť je kulatá,zralá,kořenitá s tóny travin a bylin s minerálním dozvukem.

Nejoblíbenější vína roku 2022
Sdílejte článek na sociálních sítích:


Komentáře