Nejslavnější vinařské oblasti světa

Je to svůdné, společenské a sbližuje to. Co to je? Jasně, je to víno! A správný vínomilec ví, že lepší než sklenka výtečného vína je, když je jich hned několik.

Každý nemá tolik štěstí, aby procestoval nejznámější vinařské oblasti na zeměkouli. Tak si s námi udělejte výlet aspoň s prstem po mapě.

Letem vinným světem se podíváme do 8 proslulých vinařských oblastí, kde vznikají vína, nad kterými se sbíhají sliny. Některá ze špičkových zahraničních vín koupíte v našem e-shopu. 

#1 Toskánsko – Itálie

Toskánsko je jedna z výstavních vinařských skříní  Evropy s ikonickými značkami. Víno se tady pěstuje asi dva tisíce let. Region proslul rozmanitostí vín od sladkých bílých po opulentní červená vína. Zkuste třeba Sangiovese nebo Chianti, nebo vína z vinice  vinice Sorrentino. 

Regiony: Chianti, Montalcino, Montepulciano a Bolgheri.

Nejznámější vinařství: CoppiereCastello Di MonsantoSogatia

 V akci nyní Chianti Sogatia 2018 v akci 4+2 ZDARMA.

#2 Bordeaux – Francie

Kombinace historického města a kultovního vína nemá chybu, což dělá z této oblasti opravdový ráj. Tamější vína patří k těm nejluxusnějším a taky nejdražším a jsou jako zrozená pro archivaci. Klima je výrazně ovlivněno nedalekým oceánem.

Nejznámější regiony: Margaux Saint EmilionPomerolSaint EstepheMedoc nebo Pessac-Leognan.

Nejslavnější vinařství: Bordeaux vins a Chateau Latour (Bordeaux Superieur).   

Nejžádanější víno u nás v e shopu je aktuálně  Bordeaux superieur – Château Bois de Favereau 2018, které máme v akci 2+1 ZDARMA.

#3 La Rioja – Španělsko

La Rioja je ve Španělsku synonymem pro víno. Kopcovité oblasti, která se vyhřívá poblíž hranic s Francií na úpatí Pyrenejí, se ne nadarmo přezdívá španělské Toskánsko. Je domovem voňavých červených vín nejčastěji z odrůd Tempranillo a Garnacha.

Regiony: Rioja Alta, Rioja Baja a Rioja Alavesa.

V našem e-shopu najdete bohatou nabídku z vinařství Bodegas Ramirez, nebo Federico Paternina v kategorii Španělská vína.

#4 Mendoza – Argentina

Víno patří mezi největší poklady této jihoamerické země, přestože sem vinná réva dorazila až ve 2. polovině 16. století. Hrozny zrají ve velkých nadmořských výškách v údolích na úpatí And a jsou základem prvotřídní kvality především červených vín temné barvy, ovocné chuti a robustního těla.

V našem e-shopu najdete třeba Malbec nebo úžasná vína z vinařství Valentin Bianchi.

#5 Valencie – Španělsko

Pryč jsou doby, kdy byla tato hornatá oblast známá hlavně levnějšími víny z hroznů Moscatel. Ambiciózní mladí vinaři se vydali jinou cestou a experimentují s mnoha dalšími odrůdami. Výsledkem jsou skvěle pitelná vína, která tuto oblast katapultovala do světové špičky.

V našem e shopu najdete například vína z vinařství Neleman.

#6 Champagne – Francie

Bublinek je na světě hodně, ale šampaňské je jenom jedno. Mistrně ho tady dělají ze tří odrůd – ze Chardonnay, Pinot Meunier a Pinot Noir. Základem je však chladné a vlhké podnebí, které ovlivňuje kyselost a je pro šumivé víno jako stvořené.

V našem e shopu najdete bohatou nabídku Moët & ChandonLouis RoedererDom PérignonVeuve Clicquot PonsardinPerrier JouëtTaittingerMUMM a dalších vín z oblasti Champagne 

#7 Aconcagua – Chile

Fantastická červená vína – hlavně prvotřídní Cabernet Sauvignon a Syrah – z hroznů dozrávajících v neobvyklých podmínkách v úctyhodné nadmořské výšce. Údolí Aconcagua je velmi horké a suché, což vyvažuje voda z tajícího sněhu z hor.

V našem e-shopu najdete vína z Vinařství Viňa Tarapacá, CaliterraVina ErrazurizSanta Helena nebo Il Capolavoro z vinařské oblasti Central Valley.

#8 Marlborough – Nový Zéland

Oblast se na mezinárodní vinařskou scénu prosadila vynikajícím Sauvignonem Blanc, který doplňuje široká škála dalších bílých i červených odrůd. Kombinace chladného klimatu s vysokým slunečním svitem, nízkými srážkami a propustné, středně úrodné půdy produkuje jedinečná vína.

Regiony: South Valley, Wairau a Awatere Valley.

V našem e-shopu najdete bohatou nabídku v kategorii Novozélandská vína včetně vinařství Villa Maria

Přejeme příjemné rozhodování a nakonec i zážitek při popíjení vín z této silné osmičky. Špičkových vinařských oblastí je mnohem více, záleží i na vašich vinných preferencích. Když tak dejte vědět, o čem byste si rádi přečetli.

Nejslavnější vinařské oblasti světa
Sdílejte článek na sociálních sítích:


Komentáře