Fanoušci prémiových rumů zbystřete. Na český trh míří velmi limitovaná edice guatemalského rumu Zacapa CentarioZacapa  23 Collection. Samozřejmě sběratelé a fanoušci si jsou této zásadní informace už dávno vědomi a tuto speciální edici, již po své rovině, určitě u některých prodejců ze západních států pořídili. Avšak dle našich kuloárních informací se na český trh dostane pouze malé množství asi dvou tisíc kusů lahví v dárkovém balení.


Celkově půjde o ucelenou čtyř-dílnou limitovanou kolekci, z nichž každé vydání je poctou typu sudu, ve kterém Ron Zacapa 23 zraje. Zrání tohoto prvního, speciálního mixu rumu probíhá v 4. až 24. let starých sudech po americké whisky a toto dodatečné zrání či chcete-li stárnutí má harmonizující účinek na celkovou chuť rumu La Doma The Taming cask jenž nese tento přídomek. Loréna Vasquéz – master blender v Ron Zacapa už neuvěřitelných 35 let, novou kolekci rumů představila a rovnou osvětlila jak takové zrání v sudech probíhá. „Cílem je zaměřit se na jeden ze 4 typů sudů používaných ke zrání Ron Zacapa Centenario Sistema Solera 23. Každý sud pro každou kolekci má jiné vlastnosti, které se do rumu vtisknou. Surový destilát Zacapa je vyroben z nejkvalitnějšího fermentovaného panenského medu z cukrové třtiny, ty byly destilovány ve sloupcovém destilačním přístroji Licorera Zacapaneca.“ říká Vasquézová.

Jedním z hlavním faktů nezaměnitelné chuti a aroma Zacapa rumů jsou tvz. ´Taming cask´- ´Krotící sudy´. „Veškeré kouzlo je hlavně v našem krotícím sudu, z nichž jeden je speciálně vypálený, dále pak také v sudech po sherry Oloroso a Pedro Ximénez umístěném v ležárně a nadmořské výšce 2300 metrů nad mořem, říkáme mu ´Dům nad mraky´. Díky tomu se ze sudu vytěží ty nejpozoruhodnější chutě a vůně, které nabízí, a vznikne rum s bohatou ovocnou chutí s nádechem vanilky,“ dodala Vasquézová.

V nabídce ke koupi v ČR by se měl objevit již v průběhu měsíce července 2021, přesné datum ale zatím neznáme a tak se vyplatí zadat Vaší emailovou adresu a pohlídat si naskladnění přímo zde: Zacapa 23 YO La Doma Heavenly Cask.

Od této doby budou v následujících třech letech až do roku 2023 vydány celkem 4 limitované edice z kolekce Heavenly CaskLa Doma, La Esencia, La Armonia, La Pasión a celkově se tak bude jednat o zajímavou kolekci rumů s příběhem, z nichž každý nabídne jiné chuťové vlastnosti i aroma v rámci konkrétního ze čtyř avizovaných krotících sudů.

Ideální dárek pro sběratele a milovníky superprémiových rumů i pro všechny, kteří chtějí poznat exkluzivní rum z Guatemaly.

Zacapa La Doma si můžete vychutnat buď čistou, nebo na velké kostce ledu a ozdobenou čerstvým nebo flambovaným ananasem či plátkem flambovaného banánu. Doporučuje se také doplnit podáváním sladkým ořechovým nebo ananasovým koláčem.

Ron Zacapa přichází s limitovanou kolekcí Heavenly Cask
Sdílejte článek na sociálních sítích:


Komentáře