Z 230 hektarů vinic se ročně vyrobí milion lahví vína. Nedivím se, že v takové produkci není čas na půjčování motokár apod. Lechovice jsou hlavně o víně.

Hlavní výhody

  • široký výběr vín
  • pestrý jídelníček
  • dobrá dopravní dostupnost

Sklepy

Degustační a prezentační sklípky společně s restaurací a prodejnou najdete v bývalém sklepním hospodářství.

Lechovické sklepy jsou největším výrobcem vína na Znojemsku. Proto můžete očekávat nadstandard i v samotném sklípku. Celý sklep je možné se pronajmout na jakoukoliv akci.

K tomu vám místní vinaři ihned nabídnou další klasické služby:

  • občerstvení (dle jídelního lístku),
  • živá hudba (harmonika, cimbál nebo celá kapela),
  • řízená degustace vín (možná i v angličtině).

Kapacita: 70 osob

Pražský sklípek

Vinné sklepy Lechovice mají svou pobočku i v hlavním městě. Najdete ho v Záběhlicích poblíž Hamerského rybníka. Raději tam ale předem zavolejte. Otevírací doba je většinou po dohodě.

Prostředí

Prodejnu vín najdete snadno na hlavním tahu ze Znojma do Brna. Vinice, které mají dohromady 230 hektarů, najdete všude kolem. Samotný sklípek je však naštěstí rovnou u prodejny.

V Lechovicích můžete kromě sklípku navštívit klasicistní zámek. V jižní části zámeckého parku doporučuji nepřehlédnout tisíciletý dub, jehož koruna má přes 8 metrů.

Vína

Lechovice produkují přes milion lahví ročně. Nejvýznamnější odrůdy jsou Pálava, Sauvignon, Chardonnay a Tramín červený.

Lechovice vyrábí vína nejrůznější jakosti a odrůd. V nabídce jsou poměrně běžná jakostní a přívlastková vína, ale i nejrůznější speciality. Část vín (cca 900 lahví) se například nechává kvasit pod vodou.

Služby

Vinné sklepy Lechovice jsou především pěstitelem a výrobcem vín. Místní vinaři se tedy nesnaží vymýšlet další nebo netradiční služby. Nabízí zkrátka a dobře dobrá vína a vše co k nim člověk může potřebovat (degustace, občerstvení).

Mezi další služby, kterými si můžete návštěvu Lechovických sklípků zpestřit, je prohlídka vinic, jízda na koni a několik turistických programů. Ze Znojemska se krásně dostanete až do Rakouska.

Ubytování

Lechovické vinné sklepy neměli dlouho vlastní ubytování pro návštěvníky. Vzniklo v nedalekých Boroticích společně s novým výrobním areálem. Útulný penzion Borotice nabízí moderně vybavené pokoje, posilovnu a samozřejmě spoustu vína z Lechovic.

Jídlo

U sklípku nemůže chybět restaurace, která nabízí denní menu i kulinářské speciality. Místní kuchaři zvládají jídla znojemského kraje opravdu na výbornou. V létě se tady taky griluje a opékají selata. Maso se nakupuje z borotických jatek.

Docela automatické jsou cateringové a sommeliérské služby. Vinaři zařídí o doprovodný program pro akci ve sklípku. Výběr jídel je vskutku obrovský.

Shrnutí

Vinné sklepy Lechovice asi nejsou ideálním místem pro týdenní výlet s rodinou. Ubytování je od sklípku přeci trochu z ruky. Doplňkových služeb jako třeba akce pro děti apod. je zde trochu méně.

Pokud vám ale jde o víno, o špičkové znojemské víno, a pokud chcete především degustovat a popíjet dobrá vína různých odrůd, jakostí a stáří, jeďte do Lechovic.

 

Vinné sklepy Lechovice
Sdílejte článek na sociálních sítích:


Komentáře